Petice

Na této stránce jsou zveřejněny petice, které můžete podepsat online.

Doporučení:

  • Některé petice jsou v cizím jazyce. Doporučuji vám za tím účelem otevírat stránky v prohlížeči, který vám umožní celkový překlad online, ať víte co podepisujete (např. Google).

  • Některé typy petic mohou také požadovat potvrzení vašeho hlasu z vámi uvedeného emailu, proto vždy uvádějte existující email – váš.

  • A máte-li pocit, že váš podpis k ničemu nebude, můžete nejprve shlédnout například tyto „úspěšné petice“.

Petice24.com
Petice za přísnější tresty pro ty, kteří týrají zvířata! (ČR)
Přidáno 16.3.2017

Stručný popis: Čímdál častěji se tyto případy objevují v televizi – týraný pes, kočka, kůň, … – je úplně jedno, co je to za zvíře – je to oběť trestného činu. Živý tvor, který má stejně jako my srdce, duši, dvě oči, nohy atd. Trest za ublížení zvířeti má být MNOHEM vyšší – ne pouze pokuta nebo podmínka! Cožpak to je hodno civilizované společnosti?! Tyrany a ty, kterým dělá ubližování němým tvářím radost zřejmě nikdy úplně nevymýtíme, avšak pokud budou tresty zpřísněny, pak doufám, že takovýchto „lidí“ mezi námi výrazně ubude.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

Petice na podporu babyboxů (ČR)
Přidáno 16.3.2017

Stručný popis: Nedávno byl na informačním portále Novinky.cz publikován článek, kde je uvedeno, že OSN chce zrušit naše babyboxy! Článek naleznete ZDE! V babyboxech bylo během šesti let zachráněno 50 dětských životů. Pojďme podpořit babyboxy svým podpisem!

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie (ČR)
Přidáno 16.3.2017

Stručný popis: Schválení povinných kvót pro přerozdělení imigrantů Evropskou unií představuje zásadní porušení suverenity a nezávislosti České republiky. Jde o akt srovnatelný s událostmi března 1939 a srpna 1968. Po tomto násilí k právům naší země bude následovat útok na demokratická práva a svobodu občanů. Půjde především o znemožnění referenda jako projevu vůle občanů. Je dnes zřejmé, že probíhá cílená destrukce českého státu. Politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) již třikrát prosazovalo v Parlamentu České republiky přijetí ústavního zákona o referendu o vystoupení České republiky z Evropské unie. Odpovědí je arogance vládních stran i stran takzvané opozice. České politické elity zradily vlastní občany a prodaly naši státnost. Slyšíme jen plané sliby a vidíme prázdná gesta.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

Další petice na webu Petice24.com.
Greenpeace
Pomozte nám porazit arktickou ropu u soudu. (Arktida)
Přidáno 17.3.2017

Stručný popis: Statoil, Norskem vlastněná ropná společnost plánuje agresivní rozšíření těžby ropy v tající Arktidě. Tato ropa vážně ohrožuje naše domovy a rodiny, neboť naše planeta si už zkrátka další ropu nemůže dovolit. Proto ženeme ropu z Arktidy před soud. V přelomovém soudním případě žalujeme norskou vládu za to, že dovolila Statoilu a dalším ropným společnostem rozšířit těžbu ropy dál do Arktidy. Tento případ by mohl zanechat miliony barelů ropy pod zemí. Ale nebude to jednoduché. Proto potřebujeme vaši pomoc. Připojte své jméno. My jej předáme jako důkaz rostoucího globálního hnutí proti arktické ropě.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

Ochraňte boreální les! (Evropa, Kanada)
Přidáno 16.3.2017

Stručný popis: Boreální lesy rostou na naší planetě již tisíce let. Ve své půdě a stromech zadržují víc uhlíku, než všechny tropické pralesy dohromady. Proto jejich zachování hraje naprosto stěžejní roli pro zachování klimatické rovnováhy. Jejich pokračující kácení by mohlo proměnit úložiště uhlíku v uhlíkovou bombu. V roce 2010 se světové vlády domluvily na okamžitých krocích, které povedou k ochraně zbývajících světových lesů. I přes tyto sliby vlády Kanady, Ruska, Finska a Švédska nadále povolují soukromým firmám, aby ničily velké části boreálních lesů.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

Zastavte ničení Indonéských pralesů! (Indonésie)
Přidáno 16.3.2017

Stručný popis: Tento klíčový habitat mnoha vzácných a ohrožených druhů, jako jsou například tygři, orangutani, sloni a nosorožci, a který je také lidským domovem, však již několik desítek let rapidním tempem mizí. Důvodem je překotná těžba dřeva a především kácení za účelem zakládání plantáží na produkci dřeva, celulózy a palmového oleje. Ta je spolu s odvodňováním rašelinišť zodpovědná za právě probíhající ekologickou a klimatickou katastrofu. Již několik desítek let Indonésii každoročně zahalí hustý oblak kouře z požárů lesů rašelinišť, který dusí lidi po celé Indonésii i v přilehlých asijských zemích jako Singapur a Malajsie. Ničivý oheň šířící se hlavně podzemním hořením rašeliny pohlcuje pralesy a tlusté vrstvě dusivého dýmu nelze nikam uniknout. Oheň pronikl i do národních parků, které jsou posledními útočišti populací ohrožených orangutanů a tygrů.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

STOP uhelným elektrárnám (ČR)
Přidáno 16.3.2017

Stručný popis: Neviditelný jedovatý mikroprach z uhelných elektráren dýcháme všude. Ve městě i v přírodě, při sportu, na procházce, při rodinné večeři, dokonce i ve spánku. Kvůli zplodinám z českých uhelných elektráren zemřou každý rok dva tisíce lidí předčasně.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

Rainforest Rescue
Požádejte EU o zákaz obchodu se slonovinou. (Afrika)
Přidáno 15.3.2017

Stručný popis: Evropská unie se považuje za hlavního ochránce, přesto to má slepé místo v podnikání se slonovinou. Obchod se „starožitnou“ slonovinou zůstává v EU legální – vhodná skulina k praní tun čerstvě pošírovaných klů a jejich exportu do Asie. Požádejte EU o zákaz obchodu – dříve, než tento obchod zabije poslední slony!

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

Záchrana lvů před lovci trofejí. (Afrika)
Přidáno 15.3.2017

Stručný popis: Afrika ztrácí své lvy – za pouhé čtyři desetiletí, jejich populace byla zdecimována o 90 procent. Lidé ničí a tříští jejich přirozené prostředí, zatímco lovci trofejí zabíjí tisíce afrických kultovních velkých kočkovitých šelem. Prosíme vyslovte se pro lepší ochranu lvů a jejich stanoviště.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

Potřebujeme naši půdu, ne olejové palmy. (Filipíny)
Přidáno 1.3.2017

Stručný popis: Masivní rozvoj palmového oleje na Filipínách má vážné důsledky nejen pro domorodé lidové půdy, tradice a kultury, ale také životní prostředí v zemi a životy budoucích generací Filipínců. Řekněte vládě a úřadům Palawan a Mindanao aby zastavili malajské a další investice do palmového oleje.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

Kellogg´s, Nestlé, Unilever: NE práci dětí na palmovém oleji! (Indonésie)
Přidáno 15.1.2017

Stručný popis: Místo toho, aby chodily do školy, mnoho dětí je nuceno pracovat na plantážích olejových palem pro Wilmar Group a sesterské společnosti. Podle Amnesty International, dětskou práci poznamenává palmový olej používaný mnoha domácími značkami: Colgate-Palmolive, Kellogg´s, Nestlé, Procter & Gamble a Unilever.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

Další petice na webu Rainforest Rescue.
Nezařazené
Tisíce velryb je ročně zabíjeno u Faerských ostrovů pro tradici.(Dánsko)
Přidáno 20.6.2017

Stručný popis: Více informací v českém jazyce najdete ZDE.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU Doplňuji info: k vyplnění podpisu je potřeba do políček pod sebe uvést křestní jméno, příjmení, email.

Zastavme kruté transporty hospodářských zvířat (EU)
Přidáno 17.3.2017

Stručný popis: Každoročně je po EU a do třetích zemí transportováno velké množství zvířat – až 1 miliarda drůbeže a 37 miliónů skotu, prasat, koz a dalších zvířat. Jejich přeprava je dlouhá a vyčerpávající. Mnoho z nich ji bohužel nepřežije. Celoevropská kampaň Stop The Trucks snaží o ukončení dlouhotrvajících transportů hospodářských zvířat po EU i mimo ni. Cílem je stanovení maximálně osmihodinového limitu pro přepravu hospodářských zvířat a čtyřhodinového pro přepravu drůbeže. Další info také ZDE.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU

Petice proti množírnám psů. (ČR)
Přidáno 16.3.2017

Stručný popis: Množírna je tedy prostředí, ve kterém dochází k odchovu štěňat za účelem zisku. Zvířata jsou často chována v naprosto nevyhovujících podmínkách. V tomhle byznysu se nehledí na kvalitu. Důležitý je zisk a toho množitelé dosahují tím, že zvíře redukují z živé bytosti na pouhou věc a podle toho s ním zacházejí. Spolek OBRAZ proto usiluje o úpravu legislativy. Zákon musí stanovit minimální parametry pro chovy psů, které budou neslučitelné s masovou produkcí nových a nových štěňat. Tyto podmínky musí být přísně kontrolovány, především je nutné, aby Státní veterinární správa prováděla pravidelné a neohlášené kontroly. Více také ZDE.

VÍCE INFORMACÍ + MOŽNOST PODPISU