Na této stránce jsou zveřejněny petice, které můžete podepsat online.
Doporučení:
-
Některé petice jsou v cizím jazyce. Doporučuji vám za tím účelem otevírat stránky v prohlížeči, který vám umožní celkový překlad online, ať víte co podepisujete (např. Google Chrome).
-
Některé typy petic mohou také požadovat potvrzení vašeho hlasu z vámi uvedeného emailu, proto vždy uvádějte existující email – váš.
-
A máte-li pocit, že váš podpis k ničemu nebude, můžete nejprve shlédnout například tyto „úspěšné petice“.
Stručný popis: Stovky milionů hospodářských zvířat po celé EU žijí v tomto zlém snu. Prasnice jsou nuceny pečovat o svá selátka v úzkých kotcích, králíci a křepelky stráví celý život v holých klecích, novorozená telátka se zavírají do individuálních boxů, mnoho slepic stále strádá v obohacených klecích a husy a kachny se v klecích násilně vykrmují na produkci ztučnělých jater – foie gras. Společně můžeme Evropu všech těchto klecí zbavit. Přidejte se a podepište Evropskou občanskou iniciativu (petici) požadující, aby EU zakázala klece v chovech hospodářských zvířat. Když se milion z nás spojí, můžeme vytvořit budoucnost bez klecí. Více informací najdete ZDE.
Stručný popis: Klecové chovy jsou nejhorším a nejméně ohleduplným způsobem chovu slepic pro vejce. Slepice tráví celý život v malé kleci, kde jich je namačkáno asi dvacet. Na každou připadá prostor jen o málo větší než papír A4. V klecích je v Česku drženo skoro 5 milionů slepic v otřesných podmínkách, které jsou ve 21. století nepřijatelné. Více informací najdete ZDE.
Stručný popis: Množírna je tedy prostředí, ve kterém dochází k odchovu štěňat za účelem zisku. Zvířata jsou často chována v naprosto nevyhovujících podmínkách. V tomhle byznysu se nehledí na kvalitu. Důležitý je zisk a toho množitelé dosahují tím, že zvíře redukují z živé bytosti na pouhou věc a podle toho s ním zacházejí. Spolek OBRAZ proto usiluje o úpravu legislativy. Zákon musí stanovit minimální parametry pro chovy psů, které budou neslučitelné s masovou produkcí nových a nových štěňat. Tyto podmínky musí být přísně kontrolovány, především je nutné, aby Státní veterinární správa prováděla pravidelné a neohlášené kontroly. Více také ZDE.
Stručný popis: Začátkem prosince 2018 v polských Katovicích začala klimatická konference COP24 s účastí více než 200 zemí světa. Chceme, aby se Česko zařadilo mezi země, které aktivně bojují za okamžité zpomalení klimatické změny. V zájmu svých občanů a všech obyvatel této planety. Přejeme si být zemí, která inspiruje k pozitivní změně. Více také ZDE.
Stručný popis: Více informací v českém jazyce najdete ZDE.
Stručný popis: Vážení zákonodárci, jakožto občané České Republiky Vás žádáme o regulaci používání zábavné pyrotechniky, zejména na Silvestra. Ano, většinou jde jen o jeden den v roce, ale i tak má ten jeden den na svědomí velké množství ztracených, zraněných, mrtvých zvířat, domácích mazlíčků, vyplašené a vystresované lesní zvěře, popálených a poraněných lidí, poškozených a zničených aut i jiného majetku, nemluvě o znečištění vzduchu, které se za jediný večer vyrovná možství zplodin vyprodukovaných auty během dvouměsíčnímu provozu dálnice D1.
Stručný popis: Nedávno byl na informačním portále Novinky.cz publikován článek, kde je uvedeno, že OSN chce zrušit naše babyboxy! Článek naleznete ZDE! V babyboxech bylo během šesti let zachráněno 50 dětských životů. Pojďme podpořit babyboxy svým podpisem!
Stručný popis: Schválení povinných kvót pro přerozdělení imigrantů Evropskou unií představuje zásadní porušení suverenity a nezávislosti České republiky. Jde o akt srovnatelný s událostmi března 1939 a srpna 1968. Po tomto násilí k právům naší země bude následovat útok na demokratická práva a svobodu občanů. Půjde především o znemožnění referenda jako projevu vůle občanů. Je dnes zřejmé, že probíhá cílená destrukce českého státu. Politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) již třikrát prosazovalo v Parlamentu České republiky přijetí ústavního zákona o referendu o vystoupení České republiky z Evropské unie. Odpovědí je arogance vládních stran i stran takzvané opozice. České politické elity zradily vlastní občany a prodaly naši státnost. Slyšíme jen plané sliby a vidíme prázdná gesta.
Stručný popis: Statoil, Norskem vlastněná ropná společnost plánuje agresivní rozšíření těžby ropy v tající Arktidě. Tato ropa vážně ohrožuje naše domovy a rodiny, neboť naše planeta si už zkrátka další ropu nemůže dovolit. Proto ženeme ropu z Arktidy před soud. V přelomovém soudním případě žalujeme norskou vládu za to, že dovolila Statoilu a dalším ropným společnostem rozšířit těžbu ropy dál do Arktidy. Tento případ by mohl zanechat miliony barelů ropy pod zemí. Ale nebude to jednoduché. Proto potřebujeme vaši pomoc. Připojte své jméno. My jej předáme jako důkaz rostoucího globálního hnutí proti arktické ropě.
Stručný popis: Neviditelný jedovatý mikroprach z uhelných elektráren dýcháme všude. Ve městě i v přírodě, při sportu, na procházce, při rodinné večeři, dokonce i ve spánku. Kvůli zplodinám z českých uhelných elektráren zemřou každý rok dva tisíce lidí předčasně.
Stručný popis: Evropská unie se považuje za hlavního ochránce, přesto to má slepé místo v podnikání se slonovinou. Obchod se „starožitnou“ slonovinou zůstává v EU legální – vhodná skulina k praní tun čerstvě pošírovaných klů a jejich exportu do Asie. Požádejte EU o zákaz obchodu – dříve, než tento obchod zabije poslední slony!
Stručný popis: Afrika ztrácí své lvy – za pouhé čtyři desetiletí, jejich populace byla zdecimována o 90 procent. Lidé ničí a tříští jejich přirozené prostředí, zatímco lovci trofejí zabíjí tisíce afrických kultovních velkých kočkovitých šelem. Prosíme vyslovte se pro lepší ochranu lvů a jejich stanoviště.
Stručný popis: Masivní rozvoj palmového oleje na Filipínách má vážné důsledky nejen pro domorodé lidové půdy, tradice a kultury, ale také životní prostředí v zemi a životy budoucích generací Filipínců. Řekněte vládě a úřadům Palawan a Mindanao aby zastavili malajské a další investice do palmového oleje.
Stručný popis: Místo toho, aby chodily do školy, mnoho dětí je nuceno pracovat na plantážích olejových palem pro Wilmar Group a sesterské společnosti. Podle Amnesty International, dětskou práci poznamenává palmový olej používaný mnoha domácími značkami: Colgate-Palmolive, Kellogg´s, Nestlé, Procter & Gamble a Unilever.